Cosmetics Equipment
-
Provider:SUNDOSundo EASI-GRIP One-Handed Nail Clipper
Regular price 16,96€Offer price 16,96€ Regular priceUnit price pro -
Provider:CORA FEECora Fee Lift Hyaluronic Acid Ampoule Treatment, 14 x 2ml
Regular price 20,35€Offer price 20,35€ Regular priceUnit price 726,79€ pro l -
Provider:CORA FEECora Fee Aqua di Mare Complex, moisturizing gel, 14 x 2ml ampoules
Regular price 21,32€Offer price 21,32€ Regular priceUnit price 761,43€ pro l -
Provider:CORA FEECora Fee Antioxidant Complex, 14 x 2ml ampoules
Low stockRegular price 21,26€Offer price 21,26€ Regular priceUnit price 759,29€ pro l -
Provider:CORA FEECora Fee Vital-Extrem Complex, 14 x 2ml ampoules
Regular price 23,06€Offer price 23,06€ Regular priceUnit price 823,57€ pro l -
Provider:CORA FEECora Fee Sensitive Complex, 14 x 2ml ampoules
Low stockRegular price 19,46€Offer price 19,46€ Regular priceUnit price 695,00€ pro l -
Provider:CORA FEECora Fee Retinol & Vitamin Lifting Ampoules, 14 x 2ml
Regular price 22,34€Offer price 22,34€ Regular priceUnit price 797,86€ pro l -
Provider:CORA FEECora Fee Black Orchid Ampoules, Anti-Age Lifting, 14 x 2ml
Regular price 32,66€Offer price 32,66€ Regular priceUnit price 1.166,43€ pro l -
Provider:CORA FEECora Fee Coenzym Q10 Ampoules, 14 x 2ml
Low stockRegular price 21,37€Offer price 21,37€ Regular priceUnit price 763,21€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann MC Skin® Zinc Oxide Cream, 200ml
Low stockRegular price 9,56€Offer price 9,56€ Regular priceUnit price 47,80€ pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam skin care set with hyaluron serum, eye cream and day cream
Low stockRegular price 28,99€Offer price 28,99€ Regular priceUnit price pro
The selection of cosmetics equipment includes different utilities and electrical devices for skin and body care, pedicure or manicure. The available nail care sets, footbaths and other diverse electrical cosmetics devices are suitable for professional use e.g. in beauty parlors as well as for private use.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Cosmetics Equipment"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our