MEDICALCORNER24
-
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 25 cm, 6 items
Low stockRegular price 11,53€Offer price 11,53€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Medicalcorner24 Grid Tapes – Cross Patches, 18 sheets in 3 sizes, pink
Regular price 14,81€Offer price 14,81€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Medicalcorner24 Grid Tapes – Cross Patches 3.6 x 2.8 cm, 18 Sheets, 2 Patches, 3 Colours
Regular price 11,17€Offer price 11,17€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 70% isopropyl alcohol, 3 x 1 litre bottle
Regular price 28,73€Offer price 28,73€ Regular priceUnit price 9,58€ pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24® Hourglass With Clip, For Nurses, 1/4 Min, 15 Sec, 1 pc
Regular price 3,64€Offer price 3,64€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 7,5x52 cm, 5 items
Regular price 14,29€Offer price 14,29€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 7,5x35 cm, 5 items
Regular price 11,71€Offer price 11,71€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 7,5x35 cm, 3 items
Regular price 7,10€Offer price 7,10€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compresses, 7,5 x 35 cm, 80 items, individually wrapped
Low stockRegular price 177,66€Offer price 177,66€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 21x38 cm, 5 items
Regular price 21,82€Offer price 21,82€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compresses, 21 x 38 cm, 18 items, individually wrapped
Regular price 74,48€Offer price 74,48€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compresses, 13 x 14 cm, 150 items, individually wrapped
Low stockRegular price 161,23€Offer price 161,23€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Cooling Spray, Ice Spray, anticonvulsant, pain-relieving, 12 x 400 ml
Regular price 45,38€Offer price 45,38€ Regular priceUnit price 9,45€ pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Ice spray, cooling spray, immediate action, 12x 150ml
Low stockRegular price 34,27€Offer price 34,27€ Regular priceUnit price 19,04€ pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 17 cm, 100 items
Low stockRegular price 170,66€Offer price 170,66€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "MEDICALCORNER24"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our